ემილი კუპერი მორიგი ევროპული თავგადასავლისთვის ემზადება. Netflix-მა ოფიციალურად დააანონსა, რომ Emily in Paris-ის მე-5 სეზონი 18 დეკემბერს გამოვა და პირველი თიზერიც გაგვიზიარა. ამჯერად ემილის ისტორია ორ ქალაქში, პარიზსა და რომში განვითარდება. როგორც სერიალის შემქმნელი, დარენ სტარი ამბობს, ეს სეზონი ორი ქალაქის ამბავია და მეტიც, ემილი ვენეციაშიც აპირებს გასეირნებას.
ახალ თიზერში ჩანს, თუ როგორ ერგება ემილი la dolce vita-ს რიტმს – ვენეციის არხებში სეირნობს და რომის არქიტექტურით ტკბება.
გაგახსენებთ, რომ მე-4 სეზონის ბოლოს ემილი რომში გადადის სამუშაოდ, სადაც Agence Grateau-ს ახალი ოფისის ხელმძღვანელი ხდება. ამავდროულად კუპერი ახალ ურთიერთობას იწყებს იტალიელ მარჩელოსთან. მე-4 სეზონმა Netflix-ის სერიალების საუკეთესო ათეულში პირველი ადგილი დაიკავა, გამოსვლიდან პირველ ოთხ დღეში 19.9 მილიონი ნახვა დააგროვა და 93 ქვეყნის ტოპ ათეულშიც მოხვდა. ასე რომ, მე-5 სეზონს მილიონობით მაყურებელი ელოდება.
სერიალის მთავარი როლის შემსრულებლის, ლილი კოლინზის თქმით, ახალ სეზონში მაყურებელი ემილის სხვა მხარეს იხილავს. „მარჩელო ემილისთვის სრულიად ახალი თავგადასავალია. ჩვენ გვინდოდა, რომ მას სამსახურსა და პირად ცხოვრებას შორის უკეთესი ბალანსი ეპოვა და ბედნიერება აღმოეჩინა,“ – ლილი კოლინზი.
თუმცა, ემილის წარსული პარიზში არ დარჩება. მე-4 სეზონის ფინალში მისი პირველი პარიზული სიყვარული, გაბრიელი (ლუკას ბრავო) აცნობიერებს, რომ ემილისთან ყოფნა სურს. ახალ სეზონში გავიგებთ, დააგვიანა თუ არა, გაბრიელმა ამის გაცნობიერება.
ასე რომ, მზად ვართ სიყვარულით, რომანტიკით, მეგობრობითა და, რაღა თქმა უნდა, საინტერესო კოსტიუმებით სავსე ახალი სეზონისთვის.

Emily Cooper is gearing up for another European adventure. Netflix has officially announced that the fifth season of Emily in Paris will premiere on December 18, releasing its first teaser along with the news. This time, Emily’s story unfolds across two cities—Paris and Rome. As series creator Darren Star revealed, the new season is a tale of two cities, and Emily will even make a stop in Venice.
In the teaser, Emily appears fully embracing la dolce vita, cruising through the canals of Venice and admiring Rome’s magnificent architecture.
As a reminder, the fourth season ended with Emily moving to Rome for work, where she takes charge of Agence Grateau’s new office. Meanwhile, she begins a new relationship with the Italian Marcello. Season four ranked first among Netflix’s top ten series, amassing 19.9 million views within its first four days and appearing in the top ten lists of 93 countries. Naturally, anticipation for season five is sky-high.
According to Lily Collins, who plays the titular role, the upcoming season will reveal a different side of Emily. “Marcello represents a completely new adventure for her. We wanted Emily to find a better balance between her personal and professional life, and to finally discover happiness,” said Collins.
But Emily’s past won’t be left behind in Paris. In the season four finale, her first Parisian love, Gabriel (played by Lucas Bravo), realizes that he still wants to be with her. The new season will reveal whether his realization came too late.
With love, friendship, romance, and, of course, exquisite fashion, the fifth season promises to be another stylish chapter in Emily’s European story.